Fotoğraflar için Alaaddin KARA'ya, Ali ÖZCAN'a, Çetin ALKILIÇ'a ve çocuklarımıza teşekkür ederiz.
 

GÜNCEL DUYURULAR ve HABERLER

¤ Türkiye 20 Kömür Kongresi Programı için tıklayınız. (Güncellendi: 02.05.2016)

¤ Kayıt, sergi, sponsorluk vb. ücretler belirlenmiştir. Belirlenen ücretlere ilgili sayfalardan ulaşılabilir.

¤ Kullanılan tarayıcıların web sayfalarını öncelikle ön belleklerinden okumaları nedeniyle, güncellenmiş sayfalarımıza ulaşılamaması sorununu aşmak için CTRL tuşuna basılı tutarken F5 tuşuna basınız. 

GENEL BİLGİLER

  • Türkiye Kömür Kongresi 1978 yılından beri iki yılda bir yapılmaktadır. Ulusal bir toplantı olarak başlayan bu kongre, kömür madenciliğinin hemen hemen her yönü ile ilgilenen ve dünyanın her yerinden madencilerin katıldığı uluslararası bir organizasyona dönüşmüş bulunmaktadır. Geleneksel olarak Türkiye’nin tek taşkömürü rezervlerinin yer aldığı Zonguldak’ta yapılmakta olan kömür kongrelerinde başlangıcından bu güne kadar 730 adet yerli,  97 adet yabancı bildiri sunulmuştur.

 
  • 4-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında Zonguldak Hotel Emirgan'da yapılacak olan Türkiye 20. Kömür Kongresi’nin hazırlık çalışmaları devam etmektedir. Bu Kongrede de, öncekilerde olduğu gibi, kömürün aranmasından tüketimine kadar geçen süreçte kömür madenciliğinde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlar bilimsel verilerle tartışılacaktır. Ayrıca; sektördeki teknolojik gelişmelerin sergileneceği  “Maden Makinaları ve Donanım Sergisi” de Kongre süresince ziyaret edilebilecektir. Bu önemli organizasyona katılmanızı ümit eder, Kongreye bilimsel katkılarınızı bekleriz.

KONGRE AFİŞİ
1. DUYURU
 
1978 - 2016
PROGRAM
SERGİYE KATILAN FİRMALAR
     
SPONSOR FİRMALAR
       
REKLAM VEREN FİRMALAR