Fotoğraflar için Alaaddin KARA'ya, Ali ÖZCAN'a, Çetin ALKILIÇ'a ve çocuklarımıza teşekkür ederiz.
 

GÜNCEL DUYURULAR VE HABERLER

• KONGRE PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.

• Tam metin bildirilerin kongre sekreterliğine ulaştırılması süreci sona ermiş olup, yeni bildiri kabul edilmemektedir. Kongremize göstermiş olduğunuz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

• ICCET 2018 - Türkiye 21. Uluslararası Kömür Kongresi ve Sergisi'nin Zonguldak Dedeman Hotel'de düzenlenmesine yönelik hazırlık çalışmaları devam etmektedir.

• Kullanılan tarayıcıların web sayfalarını öncelikle ön belleklerinden okumaları nedeniyle, güncellenmiş sayfalarımıza ulaşılamaması sorununu aşmak için CTRL tuşuna basılı tutarken F5 tuşuna basınız. 

KONGRE YÜRÜTME KURULUNDAN

Türkiye Uluslararası Kömür Kongresi 1978 yılından bu yana iki yılda bir yapılmaktadır. Ulusal ölçekte başlayan bu kongre, kömür madenciliğinin hemen hemen her yönü ile ilgilenen ve dünyanın her yerinden madencilerin katıldığı uluslararası bir organizasyona dönüşmüş bulunmaktadır.

Başlangıcından bu güne kadar kömür kongrelerinde 762 adet yerli, 100 adet yabancı bildiri sunulmuştur.

Kömür kongresi, geleneksel olarak, Türkiye’nin tek taşkömürü rezervlerinin yer aldığı Zonguldak’ta yapılmaktadır. Bu bölgedeki kömür madenciliğinin geçmişi yaklaşık 170 yıl öncesine dayanmaktadır.

 

11-13 Nisan 2018 tarihleri arasında Zonguldak Dedeman Hotel'de yapılacak olan Türkiye 21. Uluslararası Kömür Kongresi’nin hazırlık çalışmalarına başlanmış bulunulmaktadır. Bu kongrede de, öncekilerde olduğu gibi, kömürün aranmasından tüketimine kadar geçen süreçte kömür madenciliğinde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlar bilimsel verilerle tartışılacaktır. Ayrıca; sektördeki teknolojik gelişmelerin sergileneceği  “Maden Makinaları ve Donanımı Sergisi” de kongre süresince ziyaret edilebilecektir.

Bu önemli organizasyona katılmanızı ümit eder, kongreye bilimsel katkılarınızı bekleriz.

KONGRE AFİŞİ
1. DUYURU
 
1978 - 2016
KONGRE PROGRAMI